SABEN F – LO MODEL BO & BW

Laminasyon Sistemi

Kullanıldığı Alanlar:
Uygulama alanı daha çok takım elbise, gömlek, pantolon, kaban ve laminasyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Ürünlerin kumaşlarının rulo halinde kesilmeden önce çekme ve açılma paylarının kaybedilmesi, rulo halinde telaların yapıştırılması ve ruloda mükemmel sarım işlemlerinde kullanılır.
Makine girişinde bulunan PVC konveyör ve ısı yalıtım sistemi ile ısı kaybı büyük ölçüde minimuma indirilmiştir.  Pnömatik sistem sayesinde tefl on bantların hassasiyeti minimuma indirilmiş olup, geniş çaplı baskı merdaneleri sayesinde en ideal, homojen baskı ve doğru yapıştırma sağlanmaktadır. Makinalarımızda Dikişsiz Antistatik Teflon bantlar kullanılarak ürünlerdeki iz sorunları ortadan kaldırılmış ve bant ömrü daha da uzatılmıştır. Makinalarımızda iki grup özel tasarlanmış balina rezistans sistemleri bulunmakta olup, bant yüzeyi üst ve alt olmak üzere dört bölgede eşit olarak kontrol edilerek hassasiyet artırılmaktadır. Makinemizde bulunan ergonomik dönen silikon sıyırıcılar
sayesinde bandın yüzeyi temizlenirken diğer taraftan çıkan ürünler toplanır. Saben F – Lm serisi modellere göre 160-180-200 cm çalışma alanına uygun olarak üretilebilmektedir.

Top Bırakma Sistemi:
Top açma sistemindeki optik sensörler sayesinde başarılı kenar kontrolü sağlanır ve kumaştaki gerginlik giderilerek yapıştırma bölgesine serbest giriş sağlanır. Bu aşamada verilen ürünün miktar ölçümü dijital ortamda yapılır.

Top Sarma Sistemi:
Top sarma sistemindeki optik sensörler sayesinde başarılı kenar kontrolü sağlanır ve yapıştırma bölgesinden çıkan ürün kumaştaki gerginlik giderilerek kusursuz bir şekilde sarılır. Bu aşamada sarılı ürün dijital olarak ölçülür ve girdiden referans alınarak doğrulama ve raporlama yapılabilir.